Bieg SkyWayRun

Emilia Cuch

9 września br. delegacja Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w składzie: st. kpr. pchor. Adrian Bujnowski, szer. pchor. Szymon Kwiatkowski oraz kpt. Michał Breszka reprezentowała Uczelnię w biegu SkyWayRun, który odbył się na lotnisku 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego – Poznań-Krzesiny.

W zawodach wzięło udział aż 900 uczestników, a start był zaplanowany na godz. 21:00. Trasa biegła drogami kołowania oraz przez stanowiska postojowe samolotów F-16 Jastrząb. Sceneria tych najbardziej prestiżowych samolotów oraz specyfika oświetlenia lotniska dały wiele niezapomnianych wrażeń wizualnych i stworzyły wyjątkowy klimat tego sobotniego wydarzenia.

Jako pierwszy linię mety pokonał Instruktor WF z Ośrodka Szkolenia Fizycznego i Kondycyjnego Przygotowania do Lotów „Szkoły Orląt” - kpt. Michał Breszka, który na trasie o długości 5,3 km osiągnął czas 17:05 min. wyprzedając kolejnego zawodnika na mecie aż o 18 sek. Kpt. Breszka wygrał cały bieg i był najlepszy w kategorii służb mundurowych. Z dobrym wynikiem bieg ukończyli również: st. kpr. pchor. Adrian Bujnowski oraz szer. pchor. Szymon Kwiatkowski.

Formuła biegów, gdzie jako trasę wykorzystuje się pasy startowe lotnisk wojskowych i cywilnych, jest coraz bardziej popularną formą połączenia rywalizacji sportowej z realizacją lotniczej pasji.