Konferencja Komendantów Europejskich Akademii Sił Powietrznych (EUAFA)

Emilia Cuch

W dniach 19-21 czerwca br. Rektor–Komendant Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk wziął udział w tegorocznej edycji European Air Force Academies Association Commandants' Conference(EUAFA CC).

Wydarzenie każdego roku  gromadzi Komendantów z 19 krajów uczestniczących w inicjatywie EUAFA i stanowi doskonałe forum wymiany informacji i doświadczeń, a także dyskusji na tematy związane z rekrutacją i edukacją studentów wojskowych kształconych na potrzeby Sił Powietrznych poszczególnych krajów europejskich.

Tegoroczna edycja była okazją do rozmów na temat: programów szkoleniowych, sposobów realizacji części praktycznej szkolenia lotniczego, procesów rekrutacji, stopnia wykonania zadań oraz inicjatyw poszczególnych Akademii w zakresie wymiany studentów i personelu dydaktycznego.

Jednocześnie na konferencji podjęto kluczowe decyzje w zakresie hostingu strony internetowej stowarzyszenia, jej dalszego rozwoju oraz norm i regulacji związanych z jej utrzymywaniem.

Gospodarzem wydarzenia była Akademia Sił Powietrznych Królestwa Hiszpanii w San Javier, obchodząca w tym roku 75-tą rocznicę założenia.