Szkolenie WSzW i WKU w "Szkole Orląt"

Emilia Cuch

W ramach prowadzonych działań promocyjnych Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w styczniu i lutym odbyły się cotygodniowe szkolenia dla przedstawicieli Wojewódzkich Sztabów Wojskowych (WSzW) i Wojskowych Komend Uzupełnień (WKU) z całej Polski. Należy podkreślić, że pracownicy WSOSP jako pierwsi z Uczelni Wojskowych w kraju zainicjowali tego typu cykl spotkań. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem i entuzjastycznym przyjęciem.

Celem szkolenia było przedstawienie oferty edukacyjnej, procesu rekrutacji, zapoznanie z infrastrukturą oraz bazą dydaktyczno-naukową Uczelni. Uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda nowoczesny proces kształcenia pilota, obejrzeli najnowsze symulatory, trenażery oraz salę  lotniczych gimnastycznych przyrządów specjalnych. Największym zainteresowaniem cieszył się symulator spadochronowy i urządzenie treningowe do nauki katapultowania.

Kolejnym punktem programu była prezentacja, podczas której został szczegółowo omówiony proces rekrutacji, oferta edukacyjna studiów wojskowych oraz specyfika dnia i sposób kształcenia podchorążych. Przedstawiciele z WSzW i podległych im WKU zdobyli obszerną wiedzę na temat „Szkoły Orląt” i zostali profesjonalnie przygotowani do prezentacji oferty edukacyjnej naszej Uczelni w czasie spotkań z młodzieżą.

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym gościom za poświęcony czas, nawiązaną współpracę oraz cenne uwagi i spostrzeżenia. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek naszych wspólnych działań.

Spotkania z WSzW i WKU na pewno staną się cyklicznym wydarzeniem naszej Uczelni.

uczelnia/aktualnosci/2018/0203_wszw