Pożegnanie Przyjaciela

Agnieszka Kossowska

Władze, zaproszeni goście oraz społeczność akademicka i przyjaciele Szkoły Orląt, pożegnali dziś uroczyście dowódcę Batalionu Szkolnego, ppłk. Dariusza Sprawkę, dziękując mu za wspólnie spędzone lata, pracę na rzecz uczelni, podchorążych i środowiska naukowego w Dęblinie oraz za pozytywną i serdeczną aurę, jaką zawsze się ze wszystkimi dzielił.

W imieniu Rektora-Komendanta WSOSP, gen. bryg. pil. dr. Piotra Krawczyka, podziękowanie za lata służby na rzecz Batalionu Szkolnego odchodzącemu oficerowi przekazał Prorektor ds. kształcenia i studenckich płk dr Adam Wetoszka, który podczas uroczystego pożegnania wielokrotnie podkreślał liczne osiągnięcia służbowe podpułkownika Sprawki i dziękował za poświęcenie podczas trudnej pracy dydaktycznej z podchorążymi. Wręczając okolicznościowy dyplom, pułkownik Wetoszka życzył mu także spełnienia wszystkich planów oraz pomyślności i sukcesów w nowej jednostce wojskowej:

Dziękuję Panu za lata nienagannej służby w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych oraz za trud i poświęcenie, z jakim wykonywał Pan tutaj swoje zadania. Włożył Pan bardzo dużo pracy w funkcjonowanie Batalionu Szkolnego, w wychowanie wielu pokoleń podchorążych, poświęcając służbie najlepszy okres swojego życia. W imieniu Rektora-Komendanta, dziękuję Panu za lata poświęceń w kształtowaniu patriotycznych postaw wśród młodzieży, zainteresowania lotniczymi tradycjami młodych adeptów i entuzjastów lotnictwa wojskowego. Jestem przekonany, że Pańskie doświadczenie i wiedza zostaną właściwie wykorzystane w 4 Skrzydle Lotnictwa Szkolnego, gdzie będzie Pan kontynuował służbę.

Podpułkownik Dariusz Sprawka z ogromnym wzruszeniem podziękował władzom uczelni oraz koleżankom i kolegom za przywilej wielu lat służby w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych.

Zwieńczeniem uroczystego pożegnania była wspólna fotografia na tle Sztandaru Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, który wraz z Pocztem Sztandarowym oraz Orkiestrą Wojskową z Dęblina uświetnił uroczystość. 

Podpułkownik Dariusz Sprawka złożył także wpis do księgi pamiątkowej Szkoły Orląt.

zdjęcia: Michał Znojek, plut. pchor. Marcin Cydejko