Egzaminy do "Szkoły Orląt"

Jarosław Wojtyś

W dniach 27-29 lipca br. odbywają się egzaminy wstępne dla kandydatów na żołnierzy zawodowych, którzy chcą wstąpić w mury prestiżowej "Szkoły Orląt".

W dniu 27.07.2017 r. w murach Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych młodzież powitał Prorektor ds. kształcenia i studenckich płk dr Adam WETOSZKA. Następnie, podczas odprawy organizacyjnej omówiono również zasady rekrutacji oraz przedstawiono szczegółowy plan egzaminów. Kandydaci musieli zdać egzamin z wychowania fizycznego, egzamin z języka angielskiego (dla osób, które nie zdawały języka angielskiego na maturze) oraz zaliczyć rozmowę kwalifikacyjną.

Egzamin z wychowania fizycznego obejmował: pływanie, bieg na 100 i 1000 metrów, podciąganie na drążku (mężczyźni) oraz uginanie ramion na ławeczce (kobiety). Rekrutacja prowadzona jest jednocześnie na dwóch wydziałach: Wydziale Lotnictwa i Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki.

Przyszli podchorążowie szkolić się będą na trzech kierunkach: Lotnictwo i Kosmonautyka, Nawigacja oraz Logistyka. Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji oraz uzyskają wymaganą liczbę punktów zostaną powołani do służby kandydackiej 17 sierpnia 2017 r. i rozpoczną szkolenie podstawowe.