VI edycja "Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych"

Agnieszka Kossowska

Fundacja Wolność i Demokracja oraz  Polskie Towarzystwo Tatrzańskie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w 6. edycji wydarzenia o nazwie Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – największym biegu pamięci w Polsce. Tegoroczna edycja biegu Tropem Wilczym jest o tyle wyjątkowa, że odbywa się w roku, w którym świętujemy jubileusz 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzień Otwarty WSOSP

Emilia Cuch

Prezentacja oferty edukacyjnej, Wirtualny Dzień Otwarty oraz pokazy sprzętu szkoleniowego – to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowaliśmy dla zwiedzających dęblińską „Szkołę Orląt”. Zapraszamy już 7 marca 2018 r.

Uroczysta przysięga

Emilia Cuch

W piątek, 2 lutego, 207 żołnierzy służby przygotowawczej, w tym 25 podchorążych WSOSP, wypowiedziało słowa Roty przysięgi wojskowej. Za nimi pierwszy miesiąc szkolenia, podczas którego zgłębiali podstawy żołnierskiego rzemiosła – musztry i regulaminów.

Szkolenie WSzW i WKU w "Szkole Orląt"

Emilia Cuch

W ramach prowadzonych działań promocyjnych Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w styczniu i lutym odbyły się cotygodniowe szkolenia dla przedstawicieli Wojewódzkich Sztabów Wojskowych (WSzW) i Wojskowych Komend Uzupełnień (WKU) z całej Polski. Należy podkreślić, że pracownicy WSOSP jako pierwsi z Uczelni Wojskowych w kraju zainicjowali tego typu cykl spotkań. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem i entuzjastycznym przyjęciem.

Nowy Prorektor ds. wojskowych

Agnieszka Kossowska

29 stycznia br., społeczność akademicka oraz podchorążowie "Szkoły Orląt" uroczyście powitali nowo mianowanego Prorektora ds. wojskowych płk. dr. pil. Krzysztofa Cura.